°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 31.05.2020

Fot. Pixabay
 

Dziś w programie m.in. o zakładaniu i pielęgnacji trawników. Odwiedzimy wiosenny ogród Łucji Marczyk – Rajchel, w którym kwitną m.in. azalie i milin, a na początek wrócimy do tematu suszy. 

Kontynuujemy temat suszy. Brak wody doskwiera szczególnie w rolnictwie ale też działkowcom. Ostatni bardziej deszczowy tydzień niż poprzednie niewiele poprawił sytuację. Zresztą od lat obserwujemy zmiany klimatu, poprzez które coraz bardziej odczuwamy niedostatek wody. W poprzednich programach mówiliśmy m.in. o tym jak podlewać i co nam daje ściółkowanie rabat. Dziś w rozmowie z Beatą Tokarz ze Studia Zieleni BEA rozwijamy temat. – Zakładając ogrody, warto brać pod uwagę to, że opadów jest coraz mniej, dokonywać przemyślanego doboru roślin i planować rozsądne nawadnianie – mówi nasza rozmówczyni:

W pierwszej części programu słyszeliśmy o tym, że jednym z najbardziej wymagających elementów w ogrodzie jest trawnik. Teraz temat zakładania i pielęgnacji trawników – szerzej. Z Edwardem Olejnikiem, działkowcem z ROD „Sławianka” w Sławie rozmawia Marek Turowski.

Odwiedzamy wiosenny ogród Łucji Marczyk – Rajchel. Tym razem pani Łucja opowiada o azaliach, milinie oraz begoniach, które zdobią jej ogród. Łucję Marczyk – Rajchel odwiedziła Izabela Patek.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku