°C

Zdarzenia z udziałem zwierząt

Kot uwięziony w drzwiach balkonowych Fot. Piotr Grabas
 

Piotr Grabas, strażak, brał udział w akcji ratowania uwięzionego w uchylonych drzwiach balkonowych kota, który nie mógł się sam uwolnić. Niestety straż często wzywana jest do takich dramatycznych zdarzeń.

O roli straży w ratowaniu zwierząt i samych zdarzeniach z udziałem naszych braci mniejszych opowiedzą młodszy kapitan Piotr Grabas oraz Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w  Zielonej Górze.

Piotr Grabas, młodszy kapitan PSP w Zielonej Górze:

Do jakich przypadków można wezwać straż pożarną?

Arkadiusz Kaniak, rzecznik PSP w Zielonej Górze:

Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka kotów i technik weterynarii o konsekwencjach zdrowotnych, które ponoszą koty w wyniku różnych zdarzeń i często z powodu niefrasobliwości człowieka.

Ewa Burda, ornitolog z Ptasiego Azylu w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze, opowie o strategii przetrwania ptaków, której jednym z zachowań jest pozbywanie się z gniazda najsłabszych pisklaków. Ewa doradzi także jak przygotować poidło nie tylko dla ptaków.

Dlaczego pisklaki wypadają z gniazd? Czy ratować podloty? Czy preparat owadobójczy jest szkodliwy dla ptaków?
A także, które z ptaków absorbują Ewę do tego stopnia, że przerywa wywiad !

Piotr Dziełakowski, filmowiec i edukator, od lat bada zachowania żurawi, o których opowiada na antenie Radia Zachód. Początek opowieści punkt 21:45

Podcast – „Borsuk w magicznym świetle poranka”. Piotr komentuje także zdjęcie żurawia, które pojawiło się na stronie Komitetu Ochrony Orłów.

EMISJA 27 maja 2020 r. 20:05 – 22:00

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku