°C

„Opowieść o życiu aktora”- reportaż Izabeli Patek

M.Kuryłowicz
 

Emisja reportażu w środę po 18.00.

Współczesne aktorstwo kojarzy się najczęściej z niezbyt ambitnymi serialami i telewizyjnym show. Prawdziwy teatr  nie stracił przez to jednak na znaczeniu i rozwija się dzięki pasji ludzi, którzy go tworzą. Bartosz Bandura jest poszukującym aktorem, tancerzem i performerem. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Studiował również w Stanach Zjednoczonych (San Diego State University, School of Music and Dance) oraz uczestniczył w programie wymiany artystycznej w Chinach. Jeszcze na studiach wystąpił w filmie pt.,, I była miłość w getcie” w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy do scenariusza Agnieszki Holland. Na stałe związany z Teatrem im. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie nieprzerwanie od 2014 roku stworzył liczne kreacje. Laureat wielu konkursów. Jest też autorem ruchu scenicznego oraz choreografii do licznych produkcji teatralnych i reżyserem spektakli realizowanych m. innymi dla Telewizji Polskiej.  W tym roku otrzymał stypendium  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020), a także prezydenta  Gorzowa Wielkopolskiego. W ramach tego projektu miał pojechać na warsztaty aktorskie do Nowego Yorku, jednak z uwagi na panującą pandemię nie wiadomo, czy uda się w tym roku zrealizować ten projekt. 

W audycji wykorzystano fragmenty muzyczne ze spektaklu ,, Zaśpiewać Brechta” w reż. P. Pochwały.

Życie aktora w obiektywie (fot.M.Kuryłowicz,B.Marciniak,I.Toroniewicz, E.Kunicka, B.Barczyk, M.Kucza).

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku