°C

Ogrodowy Zawrót Głowy 10.05.2020

Fot. Pixabay
 

Jak w czasach pandemii radzi sobie branża ogrodnicza? Jak zrobić herbatkę z forsycji i  które z roślin już można wystawić na taras. Kto przede wszystkim korzysta z rodzinnych ogrodów działkowych? Dziś poszukamy odpowiedzi na te pytania.

Duży ruch w szkółkach roślin i centrach ogrodniczych. Wygląda na to, że tej branży nie dotknął kryzys związany z pandemią. A wręcz odwrotnie – niektóre miejsca prosperują znacznie lepiej niż w poprzednich sezonach. Czego w tej chwili najczęściej poszukują klienci? Pytamy Aleksandrę Miczkę ze szkółki w Przytoku:

 

Odwiedzamy ogród Beaty Patrycji Klary w Ciecierzycach pod Gorzowem, by porozmawiać o tym jak zrobić herbatkę z forsycji i  które z roślin już można wystawić na taras. Rozmowa Izabeli Patek:

Rafał Hawryluk dyrektor biura Zarządu Okręgowego PZD w Zielonej Górze był rozmówca Marka Turowskiego. Tym razem sprawdzamy kto przede wszystkim korzysta z ogródków, jaki obecnie charakter najczęściej mają ogródki działkowe. Dotąd na ich terenach możemy przebywać bez ograniczeń – ani rząd ani samorządy nie podjęły w tym zakresie żadnych decyzji:

Dziś to już wszystko. Sylwia Misiak. Do usłyszenia.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku