°C

Wulgarność Jerzego Owsiaka, samorządność oraz 4 lata prezydentury Andrzeja Dudy

W tym coś jest (on-line)
 

W wakacyjnej edycji audycji, dostępnej tylko w internecie, komentujemy najważniejsze tematy z mijającego tygodnia.

Festiwal w Kostrzynie nad Odrą zakończył się skandaliczną wypowiedzią Jerzego Owsiaka. Szef WOŚP wulgarnym językiem mówił o barykadzie i zamykaniu mu mordy. Jerzy Owsiak słowami, które media musiały „wypikać”, nawoływał do społecznego buntu i odsunięcia rządu od władzy. Dwie osoby na festiwalu umarły, w tym jedna z przedawkowania amfetaminy. Policja doniosła o ponad setce zdarzeń kryminalnych. Uczestnicy wrócili do domów nie demolując pociągów. Co tak zdenerwowało Jerzego Owsiaka? Te wulgarności to objaw siły czy słabości?

Prezydent Gdańska Pani Dulkiewicz planuje lokalne obchody 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Mają być radosne marsze i tańce. W tym samym czasie rząd planuje obchody z udziałem prezydenta USA Dolanalda Trumpa. To dosyć bulwersująca formuła wyrażania samorządności. Czy samorządność nie idzie dzisiaj w kierunku federalizacji państwa, które jednak zgodnie z konstytucją jest unitarne? Czy samorządność w rękach opozycji nie jest narzędziem do rozbijania spójności państwa na udzielne księstwa?

6 sierpnia minęło 4 lata od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy, dla którego rozpoczął się ostatni rok kadencji, a tym samym rok przedwyborczy. Media dokonują bilansu prezydentury, politycy różnych opcji podsumowują dokonania wskazując na plusy i minusy, nie ukrywając swojego nieobiektywizmu. Prezydent jest liderem zaufania wśród polityków, a ponad 50% badanych pozytywnie ocenia aktywności Andrzeja Dudy. Jak ocenić tę kadencję w kontekście dokonań poprzedników?

Zapraszają: Krzysztof Chmielnik i Adam Ruszczyński.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku