°C

79 rocznica Zbrodni Katyńskiej

autor: Piotr Wiśniewski
 

Mszą świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, rozpoczęły się w Gorzowie, obchody 79 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

We mszy świętej i uroczystościach na gorzowskim cmentarzu pod „Krzyżem Katyńskim”, udział wzięli między innymi wojewoda lubuski Władysław Dajczak, radny sejmiku lubuskiego Marek Surmacz oraz przedstawiciele władz Gorzowa,Rodziny Katyńskiej, a także funkcjonariusze służb mundurowych i młodzież z klas mundurowych. Dla wojewody lubuskiego, rocznica to przede wszystkim kultywowanie pamięci.

Władysław Dajczak podczas uroczystości, zwrócił szczególną uwagę na fakt, że prawda o Zbrodni Katyńskiej, przez wiele lat była ukrywana.

Na uroczystości pod „Krzyżem Katyńskim” pojawili się również Bronisława Kana i Stanisław Samociak, przedstawiciele Rodziny Katyńskiej.

Uroczystościom na cmentarzu towarzyszyła wojskowa orkiestra ze Szczecina. Na koniec zebrani goście złożyli kwiaty i zapalili znicze dla upamiętnienia zamordowanych polaków w 1940 roku, w lasach katyńskich.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku