°C

79 rocznica Zbrodni Katyńskiej

autor: Piotr Wiśniewski

Mszą świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, rozpoczęły się w Gorzowie, obchody 79 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

We mszy świętej i uroczystościach na gorzowskim cmentarzu pod „Krzyżem Katyńskim”, udział wzięli między innymi wojewoda lubuski Władysław Dajczak, radny sejmiku lubuskiego Marek Surmacz oraz przedstawiciele władz Gorzowa,Rodziny Katyńskiej, a także funkcjonariusze służb mundurowych i młodzież z klas mundurowych. Dla wojewody lubuskiego, rocznica to przede wszystkim kultywowanie pamięci.

Władysław Dajczak podczas uroczystości, zwrócił szczególną uwagę na fakt, że prawda o Zbrodni Katyńskiej, przez wiele lat była ukrywana.

Na uroczystości pod „Krzyżem Katyńskim” pojawili się również Bronisława Kana i Stanisław Samociak, przedstawiciele Rodziny Katyńskiej.

Uroczystościom na cmentarzu towarzyszyła wojskowa orkiestra ze Szczecina. Na koniec zebrani goście złożyli kwiaty i zapalili znicze dla upamiętnienia zamordowanych polaków w 1940 roku, w lasach katyńskich.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.