°C

Nauczyciel indoktrynował uczniów [KOMENTARZ]

Fot. Pixabay
 

Polityka zamiast lekcji matematyki? W teorii to niemożliwe, w rzeczywistości tak. Podczas zajęć w jednej z lubuskich szkół, nauczyciel zamiast prowadzić lekcję, komentował polityczne wydarzenia w kraju, indoktrynował uczniów i niepochlebnie wyrażał się o Polakach, którzy pracują za granicą.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu, które otrzymała nasza redakcja. Zarejestrowano je kilka tygodni temu:

Ze względu na dobro uczniów i możliwą identyfikację, zmieniliśmy głos oraz usunęliśmy wypowiedzi młodzieży, która podjęła dyskusję z nauczycielem.

Ten zamiast prowadzić lekcję, oprócz krytyki polityki społecznej rządu, odnosił się również do Polaków, którzy w celach zarobkowych wyjechali z kraju za granicę:

Z informacji, do których dotarło Radio Zachód wynika, że nagrany przez uczniów nauczyciel, polityką na lekcji zajmował się bardzo często. Stoi to w sprzeczności z apolitycznością oświaty i kodeksem etycznym nauczyciela.

Do ujawnionego przez Radio Zachód nagrania odniósł się wiceprzewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze Dariusz Niedzielski:

Jak dodaje Niedzielski, w przypadku stwierdzenia takiego zachowania wobec uczniów, dyrektor placówki powinien przeprowadzić rozmowę dyscyplinującą z nauczycielem.

Dariusz Niedzielski zauważa, że w szkołach do podobnych przypadków dochodzi coraz częściej:

Do sprawy będziemy powracać na naszej antenie.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku