°C

Włącz myślenie – piesi są wszędzie

Włącz myślenie - piesi są wszędzie - to akcja policji skierowana do kierowców. Mimo apeli o zachowanie ostrożności i koncentracji za kierownicą wciąż dochodzi do wielu potrąceń. Tylko w 2018 roku na lubuskich drogach w 144 wypadkach z udziałem pieszych, życie straciło 15 z nich. W tym roku zginęło już 8.

„Piesi to grupa użytkowników, których na drodze nic nie chroni. W konfrontacji z pojazdem mają niewielkie szanse na wyjście z tego bez szwanku. Otwórzmy oczy na pieszych. Bo tracą życie nawet, gdy nie ponoszą winy za wypadek. Oprócz świateł, radia i klimy, włączmy jeszcze myślenie!”

– apeluje policja.

Oprócz działań policjantów ruchu drogowego policjanci przygotowali specjalny klip, który ma otworzyć oczy kierowcom na pieszych.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.