°C

W Żarach pogotowie jest teraz w szpitalu

fot. S. Kordyjalik

Od 1 kwietnia pogotowie ratunkowe w Żarach mieści się w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym. Ta placówka świadczy również pomoc w tym zakresie i zastępując podmiot prywatny, który czynił to do tej pory.

– To efekt nowych przepisów, które przewidują, że pogotowie ratunkowe mogą prowadzić tylko jednostki publiczne, a nie prywatne – informuje Sławomir Gaik, dyrektor wojskowej lecznicy.

 

 

Pogotowie ze 105 szpitala będzie teraz obsługiwać powiaty żarski i żagański. Nad bezpieczeństwem 180 tysięcy mieszkańców czuwać w sumie będzie 10 zespołów wyjazdowych, 12 lekarzy, a karetki stacjonować będą w 6 miejscowościach. – Taki skład personalny, a jednocześnie nowoczesny sprzęt gwarantuje, że karetka zawsze dojedzie na czas – zapewnia Ryszard Smyk, kierownik pogotowia ratunkowego.

 

 

Karetki w powiecie żarskim stacjonują w Żarach, Lubsku i Trzebielu, a w powiecie żagańskim w Żaganiu, Szprotawie i Iłowej. Dodajmy, że oprócz ratownictwa medycznego, 105 Kresowy Szpital Wojskowy świadczy również na terenie obu powiatów nocną i świąteczną pomoc medyczną oraz zapewnia przyjęcia na SOR.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.