°C

W Żarach pogotowie jest teraz w szpitalu

fot. S. Kordyjalik
 

Od 1 kwietnia pogotowie ratunkowe w Żarach mieści się w 105 Kresowym Szpitalu Wojskowym. Ta placówka świadczy również pomoc w tym zakresie i zastępując podmiot prywatny, który czynił to do tej pory.

– To efekt nowych przepisów, które przewidują, że pogotowie ratunkowe mogą prowadzić tylko jednostki publiczne, a nie prywatne – informuje Sławomir Gaik, dyrektor wojskowej lecznicy.

 

 

Pogotowie ze 105 szpitala będzie teraz obsługiwać powiaty żarski i żagański. Nad bezpieczeństwem 180 tysięcy mieszkańców czuwać w sumie będzie 10 zespołów wyjazdowych, 12 lekarzy, a karetki stacjonować będą w 6 miejscowościach. – Taki skład personalny, a jednocześnie nowoczesny sprzęt gwarantuje, że karetka zawsze dojedzie na czas – zapewnia Ryszard Smyk, kierownik pogotowia ratunkowego.

 

 

Karetki w powiecie żarskim stacjonują w Żarach, Lubsku i Trzebielu, a w powiecie żagańskim w Żaganiu, Szprotawie i Iłowej. Dodajmy, że oprócz ratownictwa medycznego, 105 Kresowy Szpital Wojskowy świadczy również na terenie obu powiatów nocną i świąteczną pomoc medyczną oraz zapewnia przyjęcia na SOR.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku