°C

Kosmos w Zielonej Górze

fot:E.Kobelak
 

67 milionów złotych chcą przekazać władze województwa na Park Technologii Kosmicznych. Ma on powstać w zielonogórskim Nowym Kisielinie.

Oprócz samorządu województwa partnerami przy tym projekcie są Uniwersytet Zielonogórski, Centrum Badań Kosmicznych oraz firma Hertz. Szef tej firmy Rafał Trzaskowski mówi, że Park ma być naturalnym kierunkiem rozwoju.

Dyrektor Centrum Badań Kosmicznych, prof. Iwona Stanisławska mówi, że współpraca z ośrodkiem zielonogórskim jest coraz lepsza.

W maju ubiegłego roku zgodę na rozszerzenie lubuskiego Kontraktu Terytorialnego o budowę Parku Technologii Kosmicznych wydał ówczesny minister rozwoju Mateusz Morawiecki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku