°C

Uruchomiono Bank Mleka Kobiecego

Fot. Zofia Popielecka
 

Jest to pierwszy w województwie lubuskim Bank Mleka Kobiecego.

Bank mleka kobiecego to miejsce do którego mogą zgłaszać się wszystkie kobiety, które chciałyby podzielić się nadmiarem pokarmu. Zanim jednak do tego dojdzie, muszą przejść specjalne kwalifikacja, najważniejsze jest to, żeby kobieta oddająca mleko była zdrowa. Jak mówi Marek Działoszyński, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, opieka nad wcześniakami jest niezwykle ważna:

 

Marszałek województwa lubuskiego, Elżbieta Polak dodaje, że gdyby nie kobiety, które tak chętnie dzielą się pokarmem, bank mleka nie mógłby powstać:

 

Jedną z kobiet, która postanowiła skontaktować się z Bankiem Mleka i nawiązać współpracę, jest Natalia Żurewicz, mama wcześniaka:

Przypomnijmy, że do Banku Mleka Kobiecego można zgłaszać się poprzez kontakt ze Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku