°C

ARiMR przyjmuje e-wnioski o dopłaty

Fot. www.armir.gov.pl
 

Od dziś lubuscy rolnicy mogą składać wnioski o wypłatę unijnych dopłat za 2019 rok.

Od ubiegłego roku wszystkie wnioski o płatności bezpośrednie można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem specjalnego systemu eWniosekPlus.

– Aby to zrobić, rolnik musi mieć założone indywidualne konto i posiadać hasło. Dopiero wtedy może logować się do systemu – przypomina Beata Neckar – Goraj z lubuskiego regionalnego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

 

Beata Neckar – Goraj podkreśla, że dzięki systemowi eWniosekPlus, unijne dopłaty szybciej trafiają na konta rolników, ponieważ rejestracja wniosków i ich sprawdzanie przebiega znacznie sprawniej.

Jak mówi, samo wypełnienie wniosku też jest bardzo łatwe i nie zabiera zbyt wiele czasu – szczególnie, jeśli rolnik ma już swoje konto i składał wniosek on-line w ubiegłym roku:

 

Elektroniczne wnioski o wypłatę unijnych dopłat przyjmowane będą do 15 maja. Rolnicy, którzy będą mieli problemy z założeniem konta czy wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Wsparciem służą też powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym województwie, gdzie mogą się zgłaszać rolnicy, którzy nie mają w swoich gospodarstwach dostępu do komputera czy internetu.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku