°C

ARiMR przyjmuje e-wnioski o dopłaty

Fot. www.armir.gov.pl

Od dziś lubuscy rolnicy mogą składać wnioski o wypłatę unijnych dopłat za 2019 rok.

Od ubiegłego roku wszystkie wnioski o płatności bezpośrednie można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, za pośrednictwem specjalnego systemu eWniosekPlus.

– Aby to zrobić, rolnik musi mieć założone indywidualne konto i posiadać hasło. Dopiero wtedy może logować się do systemu – przypomina Beata Neckar – Goraj z lubuskiego regionalnego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

 

Beata Neckar – Goraj podkreśla, że dzięki systemowi eWniosekPlus, unijne dopłaty szybciej trafiają na konta rolników, ponieważ rejestracja wniosków i ich sprawdzanie przebiega znacznie sprawniej.

Jak mówi, samo wypełnienie wniosku też jest bardzo łatwe i nie zabiera zbyt wiele czasu – szczególnie, jeśli rolnik ma już swoje konto i składał wniosek on-line w ubiegłym roku:

 

Elektroniczne wnioski o wypłatę unijnych dopłat przyjmowane będą do 15 maja. Rolnicy, którzy będą mieli problemy z założeniem konta czy wypełnieniem wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego.

Wsparciem służą też powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w całym województwie, gdzie mogą się zgłaszać rolnicy, którzy nie mają w swoich gospodarstwach dostępu do komputera czy internetu.

 

 

 

Skomentuj przez Facebooka
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.