°C

Rosną długi szpitala w Sulechowie

fot. A. Adaszyńska

Władze powiatu zielonogórskiego zastanawiają się, jak poprawić sytuację finansową szpitala w Sulechowie.

Starosta Krzysztof Romankiewicz mówi, że zadłużenie szpitala rośnie z miesiąca na miesiąc, co związane jest m.in. z koniecznością wypłaty podwyżek dla lekarzy i pielęgniarek, a także coraz wyższymi kosztami mediów.

– Są to niestety kwoty, których sami, jako powiat, nie jesteśmy w stanie pokrywać – podkreśla Romankiewicz:

 

Jednym z pomysłów na poprawę sytuacji finansowej Szpitala Powiatowego w Sulechowie jest przekształcenie lecznicy w spółkę, na co zgodzili się już radni powiatu. Zielonogórski starosta chciałby też włączyć sulechowski szpital w struktury Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Zdaniem Krzysztofa Romankiewicza, takie połączenie byłoby korzystne dla wszystkich:

 

Tomasz Wróblewski, dyrektor departamentu ochrony zdrowia w lubuskim Urzędzie Marszałkowskim, przyznaje, że władze powiatu zielonogórskiego rozmawiały już wstępnie z władzami województwa na temat połączenia szpitali w Sulechowie i Zielonej Górze.

Jak mówi, jest wiele argumentów, które przemawiają za tym rozwiązaniem:

 

Władze powiatu zielonogórskiego chcą, aby przekształcenie szpitala w Sulechowie w spółkę odbyło się w ciągu najbliższych miesięcy. Kwestia ewentualnego połączenia tej placówki ze Szpitalem Uniwersyteckim w Zielonej Górze ma natomiast zostać rozstrzygnięta najpóźniej do końca roku.

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.