°C

Budowa hali targowej w Skwierzynie ruszyła

fot. Zbigniew Bodnar
 

Dopiero piąty przetarg wyłonił wykonawcę targowiska miejskiego w Skwierzynie.

W miejsce starego, niechlujnego targowiska – pamiętającego jeszcze lata 60-te – budowany jest nowoczesny pawilon ze stoiskami, wygodnymi przejściami i toaletą. Wygodniej będą mieli także nie tylko kupcy handlujący w pawilonie, ale również mieszkańcy okolicznych bloków, którzy narzekają na nieporządek i hałas na targowisku. Mówi burmistrz Lesław Hołownia:

Pierwotnie pawilon targowy miał być oddany do użytku do końca ubiegłego roku, potem termin wyznaczono na koniec lutego, ostatecznie kupcy mają nadzieję, że być może hala targowa oddana zostanie do użytku na przełomie marca i kwietnia.
Koszt budowy nowej hali targowej w Skwierzynie to kwota blisko miliona złotych. 63 procent kosztów, Skwierzyna uzyskała dofinansowania z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku