°C

Radoszyn też protestuje

fot. S. Kordyjalik

Zaostrza się spór wokół kształtu oświaty w gminie Skąpe. Przypomnijmy, niewielka szkoła podstawowa w Niekarzynie ma być w całości przeniesiona do Radoszyna. Tam kończy właśnie działalność gimnazjum, a najlepiej wyposażoną szkołę w gminie mieliby zająć uczniowie z Niekarzyna oraz z Radoszyna, dziś uczący się w innych miejscowościach. Mieszkańcy Niekarzyna jednak protestują i zapowiadają, że nie puszczą swoich dzieci do Radoszyna.

Tymczasem swój protest rozpoczynają mieszkańcy Radoszyna. Nie chcą, by najlepszy obiekt oświatowy w gminie stał pusty, a ich dzieci dojeżdżały do szkół pracujących w gorszych warunkach.
 
– Szkoła w Radoszynie to rozwiązanie dobre dla wszystkich – przekonuje Anna Wasiak.
 
Karol Dauksza, sołtys Radoszyna zaznacza, że w tej sprawie potrzebne są argumenty, a nie sentymenty. Dlatego mieszkańcy napisali list do kuratora oświaty.
Zbigniew Woch, wójt gminy Skąpe podkreśla, że zmniejsza się liczba dzieci w wieku szkolnym i gminy nie stać na cztery szkoły podstawowe. Samorządu nie stać także na to, by najlepiej wyposażona szkoła w gminie stała pusta.
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.