°C

Radoszyn też protestuje

fot. S. Kordyjalik
 

Zaostrza się spór wokół kształtu oświaty w gminie Skąpe. Przypomnijmy, niewielka szkoła podstawowa w Niekarzynie ma być w całości przeniesiona do Radoszyna. Tam kończy właśnie działalność gimnazjum, a najlepiej wyposażoną szkołę w gminie mieliby zająć uczniowie z Niekarzyna oraz z Radoszyna, dziś uczący się w innych miejscowościach. Mieszkańcy Niekarzyna jednak protestują i zapowiadają, że nie puszczą swoich dzieci do Radoszyna.

Tymczasem swój protest rozpoczynają mieszkańcy Radoszyna. Nie chcą, by najlepszy obiekt oświatowy w gminie stał pusty, a ich dzieci dojeżdżały do szkół pracujących w gorszych warunkach.
 
– Szkoła w Radoszynie to rozwiązanie dobre dla wszystkich – przekonuje Anna Wasiak.
 
Karol Dauksza, sołtys Radoszyna zaznacza, że w tej sprawie potrzebne są argumenty, a nie sentymenty. Dlatego mieszkańcy napisali list do kuratora oświaty.
Zbigniew Woch, wójt gminy Skąpe podkreśla, że zmniejsza się liczba dzieci w wieku szkolnym i gminy nie stać na cztery szkoły podstawowe. Samorządu nie stać także na to, by najlepiej wyposażona szkoła w gminie stała pusta.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku