°C

20 lat programu dla bezrobotnych

 

Mija 20 lat od powstania polsko – niemieckiego programu „Park Mużakowski – praca i nauka ponad granicami”. To pionierskie działanie urzędów pracy w Żarach i Budziszynie, które postanowiły szkolić bezrobotnych, wykorzystując jednocześnie ich pracę do renowacji wyjątkowej przestrzeni, jaką jest Park Mużakowski.

– Działo się to w czasach, gdy bezrobocie po obu stronach granicy było na dramatycznie wysokim poziomie – przypomina Józef Tarniowy, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach.

 

 

Przez 20 lat realizacji programu skorzystało z niego134 młodych Polaków i 218 Niemców, którzy uczyli się zawodu ogrodnika, pilarza, poznawali język sąsiadów. Strona polska w program zainwestowała ponad 3 mln złotych. Niemcy przekazali na cel projektu odpowiednio większą kwotę.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku