°C

Pierwsze lubuskie „Mieszkania Plus” powstaną w Witnicy

Fot. www.mieszkanieplus.org.pl
 

Witnica będzie pierwszą miejscowością w woj. lubuskim, w której ruszy budowa mieszkań w ramach rządowego Programu Mieszkanie Plus. Wielorodzinny budynek powstanie na działce wskazanej na ten cel przez lokalny samorząd - poinformowała rzeczniczka PFR Nieruchomości SA Ewa Syta.

W czwartek w witnickim magistracie odbędzie się briefing na temat inwestycji z udziałem przedstawicieli PFR Nieruchomości – spółki odpowiedzialnej za komercyjny filar programu Mieszkanie Plus, która będzie realizować inwestycję mieszkaniową wspólnie z Gminą Witnica.

Budynek powstanie przy ul. Poprzecznej, na działce o pow. prawie 0,7 ha i będzie w nim 77 mieszkań o metrażu od 31 do 60 m kw. W większości będą to jednak lokale dwu i trzypokojowe o pow. 45 i 60 m kw. W budynku znajdą się także powierzchnie z przeznaczeniem na handel i usługi. Gmina na swój koszt wybuduje drogi dojazdowe do nowego bloku.

Pierwsze lubuskie "Mieszkania Plus" powstaną w Witnicy Radio Zachód 14 sierpnia 2020

⬆ Teren przygotowany pod Mieszkanie Plus w Witnicy, fot. Urząd Gminy WItnica

Inwestycja ma dogodną lokalizację. W promieniu kilometra znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa i średnia, a także stacja kolejowa. W pobliżu jest wiele sklepów i punktów usługowych. Natomiast do głównej ulicy miasta jest zaledwie 500 m.

„O mieszkanie będzie mógł się ubiegać każdy. W Witnicy, tak jak w przypadku innych lokalizacji, w których są realizowane inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus, przyszli najemcy będą musieli spełnić kryteria społeczne określone przez samorząd i posiadać tzw. zdolność czynszową, rozumianą jako możliwość do terminowego uiszczania opłat z tytułu najmu mieszkania” – powiedziała rzeczniczka.

Licząca niespełna 7 tys. mieszkańców Witnica jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej w pow. gorzowskim, około 20 km od granicy z Niemcami. Od Gorzowa Wlkp. dzieli je 25 km. W mieście znajduje się głównie przemysł spożywczy, browarniczy, metalowy, skórzany i materiałów budowlanych. Działa tam Witnicka Strefa Przemysłowa.

Program Mieszkanie Plus zakłada budowanie nowych mieszkań na zasadzie partycypacji samorządów lokalnych, developerów i podmiotów prywatnych przy finansowym udziale funduszu, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości S.A. Jego celem jest zmniejszenie deficytu mieszkań w naszym kraju.

Z Programu mogą skorzystać wszystkie grupy społeczne i wiekowe. Jest to opcja dla tych, którzy nie mają zdolności kredytowej lub czekają w długich kolejkach na mieszkania komunalne. Lokale przygotowane są dla osób samotnych jak i rodzin z dziećmi.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku