°C

Karetka dla czterech gmin

fpt. Monika Iłowska-Walkowiak
 

W Iłowej odbędzie się dziś otwarcie punktu stacjonarnego dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. W biurowcu obok oczyszczalni ścieków będzie od dziś dyżurować karetka pogotowia z zespołem ratowniczym, który zapewni sprawniejszy i szybszy dojazd do pacjentów w gminach Iłowa, Wymiarki, Gozdnica, Przewóz.

– To było bardzo trudne zadanie, w realizację którego musieliśmy uruchomić wiele czynników – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej:

 

 

W tym momencie nawet pomoc starostwa powiatowego niewiele dała. – Na szczęście otrzymaliśmy pomoc od wojewody Władysława Dajczaka i od dziś karetka będzie w Iłowej – mówi Henryk Janowicz, starosta żagański:

 

 

Dodajmy, że samorządy złożyły się na zakup nowej karetki, a pomieszczenia na jej stacjonowanie udostępnił burmistrz Iłowej. Od dziś znacznie skróci się czas dojazdu do pacjentów w południowej części powiatu żagańskiego.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku