°C

Karetka dla czterech gmin

fpt. Monika Iłowska-Walkowiak

W Iłowej odbędzie się dziś otwarcie punktu stacjonarnego dla Zespołu Ratownictwa Medycznego. W biurowcu obok oczyszczalni ścieków będzie od dziś dyżurować karetka pogotowia z zespołem ratowniczym, który zapewni sprawniejszy i szybszy dojazd do pacjentów w gminach Iłowa, Wymiarki, Gozdnica, Przewóz.

– To było bardzo trudne zadanie, w realizację którego musieliśmy uruchomić wiele czynników – mówi Paweł Lichtański, burmistrz Iłowej:

 

 

W tym momencie nawet pomoc starostwa powiatowego niewiele dała. – Na szczęście otrzymaliśmy pomoc od wojewody Władysława Dajczaka i od dziś karetka będzie w Iłowej – mówi Henryk Janowicz, starosta żagański:

 

 

Dodajmy, że samorządy złożyły się na zakup nowej karetki, a pomieszczenia na jej stacjonowanie udostępnił burmistrz Iłowej. Od dziś znacznie skróci się czas dojazdu do pacjentów w południowej części powiatu żagańskiego.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.