°C

Wystawa „Franz Stock – duszpasterz w piekle”

A.Dobosiewicz
 

W gorzowskiej bibliotece imienia Herberta można oglądać wystawę zatytułowaną "Franz Stock - duszpasterz w piekle". Ekspozycja przygotowana została przez niemieckiego teologa, pastora kościoła ewangelickiego - Ericha Busse.

– Wystawa przybliża postać katolickiego księdza, dla którego ważne było pojednanie między narodami, przekraczanie nienawiści, wrogości i uprzedzeń – mówi autor wystawy.

Pastor Erich Busse współpracuje z Polakami od kilkudziesięciu lat. Mówi płynnie w języku polskim, którego nauczył się w celu nawiązywania osobistych kontaktów i wspierania wielu przedsięwzięć związanych z pojednaniem między sąsiadującymi narodami. Wystawę „Franz Stock – duszpasterz w piekle” będzie można oglądać w gorzowskiej bibliotece do końca marca.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku