°C

Udane operacje zastawki w nowosolskim szpitalu

Fot. Marek Turowski.


Od dwóch miesięcy, w nowosolskim szpitalu wykonuje się przez skórne, czyli przez cewnikowe wszczepienie protezy zastawki aortalnej. Lecznica ta jest pierwszą w województwie lubuskim, gdzie rozpoczęto tego typu zabiegi.

Do tej pory pacjenci z takimi schorzeniami musieli przechodzić tradycyjne operacje, które wykonywali lekarze kardiochirurdzy. – Obecnie zabiegi, finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, trwają około jednej godziny i dają dużą szansę na przedłużenie życia – powiedział doktor Jarosław Hiczkiewicz ordynator kardiologii szpitala w Nowej Soli:
 
 
W Polsce rocznie wykonuje się około 2 tysięcy tego typu zabiegów. W tym roku, w nowosolskim szpitalu, planuje się przeprowadzenie 25 przez cewnikowych wszczepień protezy zastawki aortalnej.
 
 
Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.