°C

Stelmet przegrywa w Kazachstanie

M.Noskowicz
 

Koszykarze Stelmetu ENEI BC Zielona Góra przegrali z BK Astaną wyjazdowy mecz w lidze VTB. Kazachowie przez większą część meczu kontrolowali wynik, a zwyciężyli 84-70.

 Stelmet dobrze zaczął – po wolnych Hrycaniuka prowadził  6-0. W końcu trafiają gospodarze, mają serię 9-1 i po trafieniu Yergaliego prowadzą 9-6. Miejscowi podwyższają nawet do 18-10, a po I kwarcie jest 21-15 dla miejscowych.

Na początku II kwarty mamy pudło Hosleya, stratę Zamojskiego, a Kazachowie uciekają na 26-15. Stelmet gra źle, a gospodarze uciekają. Najwyższe prowadzenie mamy w 18 minucie, kiedy gospodarze prowadzą już po punktach Grosella 42-24! W kocńcówce tej kwarty rozluźnieni gospodarze dają Stelmetowi trochę „poszaleć” i ich przewaga spada do 42-32. Ostatecznie po 20 minutach Astana prowadzi 13 punktami 45-32.

Na początku 3 kwarty kosze Hosleya, DeVoe i trzecia trójka Zamojskiego i Stelmet schodzi w 25 minucie na 8 punktów straty 39-47. Oba zespoły grają nieskutecznie, gubią piłki i mecz nie jest zbyt piękny choć Stelmet wygląda  lepiej, za to Astana fatalnie gra w ataku. W 26 minucie Koszarek z Sokołowskim i Hrycaniukiem grają znakomitą trójkową akcję i Stelmet schodzi na 43-49!

Po czasie dla trenera Emila Rajkovića Holt trafia za 3, Zamojski odpowiada akcją 2+1 Stelmet jest blisko, przegrywa tylko 46-52. Stelmet w grze trzyma będący w dobrej formie Zamojski, który po 30 minutach ma 15 punktów na koncie. Kończy kwartę wolnymi Żeljko Śakić, a wynik przed ostatnią kwartą brzmi 57-49 dla gospodarzy.

Czwartą kwartę trójką zaczyna Stephen Holt, poprawił w ten sam sposób Żigulin i Kazachowie uciekli na 63-49, a za chwilę po kolejnych pudłach Stelmetu na 67-52. Do końca meczu było 6:47 sek. i wydawało się, że mecz jest pod absolutną kontrolą miejscowych. Stelmet jeszcze szarpnął, zszedł w 37 minucie na 63-72, ppo niezłym momencie Starksa, ale to było wszystko, na co było nasz zespół stać. Astana wygrała ostatecznie 14 punktami. To była 12 porażka Stelmetu w VTB  – nasza ekipa 4 mecze wygrała. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku