°C

Czy Lubuskie potrzebuje uchwały antysmogowej?

Fot. A. Steciąg

Sejmik województwa lubuskiego pochylił się nad stanem powietrza w regionie.

Okazją do podjęcia tego tematu była aktualizacja wojewódzkiego programu ochrony powietrza związana z częstym przekraczaniem w nim dopuszczalnych wskaźników pyłów zawieszonych PM10 oraz benzo(a)pirenu i aresnu.

Dyskusji przysłuchiwał się m.in. Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego, który uważa, że jakość powietrza w naszym regionie jest tak zła, że władze województwa powinny już wdrożyć odpowiednią uchwałę antysmogową:

 

Złym stanem jakości powietrza zmartwiony jest również Stanisław Tomczyszyn. Wicemarszałek województwa lubuskiego podkreśla jednak, że władze regionu pracują już nad odpowiednią uchwałą antysmogową:

 

Adam Jaskulski, wójt gminy Świdnica, przyznaje, że zanieczyszczenie powietrza wynikające z tzw. niskiej emisji to coraz większy problem wielu samorządów. Jego zdaniem jednak, nie da się tego rozwiązać jedną uchwałą antysmogową.

– Tu potrzebne są rozwiązania systemowe i to na szczeblu rządowym – zaznacza Jaskulski:

 

Dodajmy, że oprócz aktualizacji wojewódzkiego programu ochrony powietrza w programie dzisiejszych obrad sejmiku województwa lubuskiego znalazła się także aktualizacja wojewódzkiego programu gospodarki odpadami oraz przyjęcie sprawozdania z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego na lata 2012 – 2017. 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.