°C

Czy Lubuskie potrzebuje uchwały antysmogowej?

Fot. A. Steciąg
 

Sejmik województwa lubuskiego pochylił się nad stanem powietrza w regionie.

Okazją do podjęcia tego tematu była aktualizacja wojewódzkiego programu ochrony powietrza związana z częstym przekraczaniem w nim dopuszczalnych wskaźników pyłów zawieszonych PM10 oraz benzo(a)pirenu i aresnu.

Dyskusji przysłuchiwał się m.in. Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego, który uważa, że jakość powietrza w naszym regionie jest tak zła, że władze województwa powinny już wdrożyć odpowiednią uchwałę antysmogową:

 

Złym stanem jakości powietrza zmartwiony jest również Stanisław Tomczyszyn. Wicemarszałek województwa lubuskiego podkreśla jednak, że władze regionu pracują już nad odpowiednią uchwałą antysmogową:

 

Adam Jaskulski, wójt gminy Świdnica, przyznaje, że zanieczyszczenie powietrza wynikające z tzw. niskiej emisji to coraz większy problem wielu samorządów. Jego zdaniem jednak, nie da się tego rozwiązać jedną uchwałą antysmogową.

– Tu potrzebne są rozwiązania systemowe i to na szczeblu rządowym – zaznacza Jaskulski:

 

Dodajmy, że oprócz aktualizacji wojewódzkiego programu ochrony powietrza w programie dzisiejszych obrad sejmiku województwa lubuskiego znalazła się także aktualizacja wojewódzkiego programu gospodarki odpadami oraz przyjęcie sprawozdania z realizacji Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego na lata 2012 – 2017. 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku