°C

Prezes szpitala ostro do prezydenta Gorzowa

fot. Radio Gorzów

Zamiast mieszać się w sprawy szpitala, prezydent Gorzowa powinien zająć się tym, co potrafi najlepiej, czyli organizowaniem kolejnego festynu. Tak prezes lecznicy Jerzy Ostrouch komentował dziś pismo, jakie Jacek Wójcicki wraz z przewodniczącym Rady Miasta Janem Kaczanowskim wystosowali do z marszałka województwa w sprawie sytuacji w szpitalu. Chodzi oczywiście o niepokojącą sytuację na oddziale chirurgii. Władze Gorzowa niepokoją się o bezpieczeństwo zdrowotnego mieszkańców.

Jerzy Ostrouch odpowiada, że skoro prezydent Gorzowa nie pomaga szpitalowi, to niech przynajmniej nie przeszkadza:

Ale nie tylko brak lekarzy stanowi problem dla szpitala. Od 1 czerwca lecznica ograniczy liczbę łóżek. To dlatego, że brakuje ok. 100 pielęgniarek:

Jerzy Ostrouch poinformował, że na oddziale chirurgii wczoraj wykonano pierwsze po przerwie zabiegi w systemie planowym.

Cała rozmowa z prezesem szpitala w Gorzowie dostępna jest poniżej.

Jerzy Ostrouch

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.