°C

W 90 przesyłkach znaleziono 150 kg nielegalnego tytoniu

Zdj. .strazgraniczna.pl

Lubuska skarbówka w 90 przesyłkach pocztowych znalazła ponad 150 kg nielegalnego tytoniu. Okazało się, że większość z przesyłek pochodzi od jednego nadawcy.  To wynik kontroli przeprowadzonych na terenie Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. W minionym  tygodniu sprawdzane były punkty zbiorcze, z których następuje dalsza dystrybucja paczek.

– Każdy z uczestników tego procederu musi się liczyć z dotkliwymi karami grzywny – zaznacza rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Funkcjonariusze mają sprawdzić zarówno nadawców, jak i osoby zamawiające nielegalny tytoń. 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.