°C

Zamiast dostać mandat, chciał wręczyć łapówkę

Fot. lubuska policja

Gorzowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Mężczyzna w zamian za brak mandatu, zaproponował policjantom 50 euro. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty wręczenia łapówki. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, kiedy przed południem policjanci kontrolowali prędkość pojazdów w Motylewie. Jedną z osób, która nie zwracała uwagi na ograniczenia prędkości, był kierowca mercedesa. Auto na niemieckich tablicach rejestracyjnych zostało zatrzymane do kontroli.

47-letni kierowca został poinformowany przez policjanta, że jechał za szybko o 34 km/h i za to wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat w wysokości 200 zł. Gdy funkcjonariusze sprawdzali dokumenty kierowcy i pojazdu, 47-latek zaproponował brak mandatu i „inny sposób załatwienia sprawy”. W rękach miał banknot 50 euro. Usłyszał zarzuty za wręczenie łapówki. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.