°C

Park dendrologiczny w Mościcach przed wiosną

fot. Zbigniew Bodnar

Mościce niewielka miejscowość w gminie Witnica ma coś, czego nie mają inne miasta, nie mówiąc o małych miejscowościach.

Jest to Park Dendrologiczny, założony przez pasjonatów – turystów, którzy ze swoich wypraw przywożą rośliny, krzewy i drzewa ze wszystkich kontynentów. Parkiem opiekuje się PTTK Ziemia Gorzowska, który chciałby – przy pomocy finansowej gminy – wyremontować opuszczoną w latach 70-tych szkołę, by tam stworzyć m.in. miejsca noclegowe i bazę turystyczną. Było to przedmiotem spotkania burmistrza Witnicy Dariusza Jaworskiego z szef PTTK Ziemia Gorzowska Zbigniewem Rudzińskim:

 

Zbigniew Rudziński twierdzi, że z nastaniem wiosny rozpoczną się prace porządkowe w Ogrodzie Dendrologicznym i nie zabraknie niespodzianek:

 

Obecnie w Mościcach przy Parku Dendrologicznym istnieje baza namiotowa, ale zdaniem turystów dopiero remont budynku dawnej szkoły podniesie komfort turystów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.