°C

Sześcioro wyróżnionych Lubuskim Samarytaninem

Fot. arch. Marek Turowski.
 

Reprezentują oni instytucje i pracowników, a także wolontariuszy lubuskiej służby zdrowia, którzy na co dzień leczą ludzi oraz w sposób bezinteresowny opiekują się chorymi. Wybrani zostali przez kapitułę powołaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. Uroczysta gala odbyła się w minioną sobotę, w Nowosolskim Domu Kultury. Wcześniej w kościele Św. Józefa Rzemieślnika została odprawiona uroczysta msza święta.

W kategorii instytucje, wyróżnione zostało Stowarzyszenie Syndrom z Zielonej Góry i Stowarzyszenie Brata Krystyna z Gorzowa.

– Z niewiarą przyjęłam tę nagrodę – powiedziała prezes Patrycja Łychmus z zielonogórskiego stowarzyszenia, które opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi.
 
 

 
 W kategorii pracownicy służby zdrowia statuetki otrzymali lekarze Włodzimierz Janiszewski z Zielonej Góry i Jacek Zajączek z Gorzowa.
 
– Są lepsi ode mnie – powiedział emerytowany doktor z Gorzowa, który pracuje jednak w Drezdenku.
 

Anna Budynek i Ludwika Kaczmarczyk zostały wyróżnione w kategorii wolontariusze. – Od dziesięciu lat opiekuję się chorymi w Ośrodku Integracji Społecznej w Zielonej Górze – powiedziała pani Anna Budynek.
 

 
– Chcieliśmy pokazać wyróżniające się osoby – powiedział ksiądz biskup Tadeusz Lityński.

 

  
 Dzisiejsza uroczystość była częścią obchodów Światowego Dnia Chorego Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku