°C

Sześcioro wyróżnionych Lubuskim Samarytaninem

Fot. Marek Turowski.

Reprezentują oni instytucje i pracowników, a także wolontariuszy lubuskiej służby zdrowia, którzy na co dzień leczą ludzi oraz w sposób bezinteresowny opiekują się chorymi. Wybrani zostali przez kapitułę powołaną przez księdza biskupa Tadeusza Lityńskiego. Uroczysta gala odbyła się w minioną sobotę, w Nowosolskim Domu Kultury. Wcześniej w kościele Św. Józefa Rzemieślnika została odprawiona uroczysta msza święta.

W kategorii instytucje, wyróżnione zostało Stowarzyszenie Syndrom z Zielonej Góry i Stowarzyszenie Brata Krystyna z Gorzowa.

– Z niewiarą przyjęłam tę nagrodę – powiedziała prezes Patrycja Łychmus z zielonogórskiego stowarzyszenia, które opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi.
 
 

 
 W kategorii pracownicy służby zdrowia statuetki otrzymali lekarze Włodzimierz Janiszewski z Zielonej Góry i Jacek Zajączek z Gorzowa.
 
– Są lepsi ode mnie – powiedział emerytowany doktor z Gorzowa, który pracuje jednak w Drezdenku.
 

Anna Budynek i Ludwika Kaczmarczyk zostały wyróżnione w kategorii wolontariusze. – Od dziesięciu lat opiekuję się chorymi w Ośrodku Integracji Społecznej w Zielonej Górze – powiedziała pani Anna Budynek.
 

 
– Chcieliśmy pokazać wyróżniające się osoby – powiedział ksiądz biskup Tadeusz Lityński.

 

  
 Dzisiejsza uroczystość była częścią obchodów Światowego Dnia Chorego Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.