°C

10 lat chóru Trzebiechowianie

fot. S. Kordyjalik

W Swarzynicach, w gminie Trzebiechów, odbyło się dziś uroczyste spotkanie z okazji 10 rocznicy powstania chóru Trzebiechowiane. Rocznica przypadała w 2018 roku, ale ze względu na niespodziewaną śmierć dyrektora ośrodka kultury, uroczystość przełożono.

– Powstaliśmy z inicjatywy ówczesnego wójta, który bardzo zabiegał o powstanie naszego chóru – mówi Teresa Rożek, kierownik zespołu.

 

 

Przez 10 lat opiekunem artystycznym chóru Trzebiechowianie był Miłosz Krawiec. Od kilku dni pracuje w ośrodku kultury w Babimoście. Jak mówi, praca z Trzebiechowianami to wiele wspomnień i miłych chwil. – Teraz planuję powołać podobny zespół w Babimoście, bo z nieznanych mi powodów, takiego nie ma – mówi Miłosz Krawiec.

 

 

W tej chwili w chórze Trzebiechowianie śpiewa 12 osób z terenu całej gminy. Zespół wykonuje pieśni popularne, patriotyczne, religijne i biesiadne. Ma na swoim koncie występy i nagrody na przeglądach w regionie i poza nim. Trzebiechowianie występowali także w Niemczach.

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.