°C

Na pograniczu powstaje Klaster Turystyki Historycznej

UG Słońsk
 

Lubuskie i Brandenburgia chcą wspólnie rozwijać turystykę historyczną na pograniczu.

Temu m.in. ma służyć utworzony właśnie Polsko – Niemiecki Klaster Turystyki Historycznej. Tworzą go Euroregion „Sprewa – Nysa – Bóbr”, Lubuska Organizacja Pracodawców oraz Centra Innowacji Technologii z Forst i Frankfurtu nad Odrą.

Prezes Euroregionu, Czesław Fiedorowicz, podkreśla, że do współpracy w klastrze zaproszono firmy, placówki, instytucje i organizacje związane działalnością turystyczną na terenie Brandenburgii i Lubuskiego.

Jak mówi, turystyka to ważna część gospodarki obu regionów i dlatego wszystkim powinno zależeć na tym, aby ją wzmacniać, rozwijać i czerpać z tego korzyści:

 

Zaproszenie do Polsko – Niemieckiego Klastra Turystyki Historycznej przyjęła m.in. Lubuska Organizacja Turystyczna.

– To bardzo dobra inicjatywa, mocno zbliżona do naszych zadań, do których należy także rozwój i promocja potencjału turystycznego Ziemi Lubuskiej – ocenia prezeska LOTUR Jadwiga Błoch:

 

Spotkanie inauguracyjne Polsko – Niemieckiego Klastra Turystyki Historycznej odbyło się na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Tam także ma być siedziba nowo powstałej organizacji.

 

 

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku