°C

Spór o siedzibę szkoły

fot. S. Kordyjalik
 

Władze gminy Skąpe chcą przenieść szkołę podstawową w Niekarzynie do budynku w Radoszynie. Jest tam gimnazjum, które w czerwcu zakończy działalność. Niekarzymskiej szkoły bronią rodzice.

Zbigniew Woch, wójt gminy Skąpe przekonuje, że obiekt w Radoszynie jest najlepiej wyposażoną placówką oświatową w gminie i jest kilka powodów, dla których taka zmiana jest konieczna.

 

 

Rodzice związali komitet obrony szkoły w Niekarzynie. Uważają, że ich szkoła jest dobrą placówką oświatową, a jeśli są jakieś zaniedbania, to wynikają z faworyzowania przez władze gminy innych szkół.

 

 

Rodzice z Niekarzyna zarzucają też władzom gminy Skąpe brak konsultacji w sprawie zmian oświatowych. Co ciekawe, pomysł poparła Rada Pedagogiczna szkoły w Niekarzynie, przy jednym głosie sprzeciwu.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku