°C

Spór o siedzibę szkoły

fot. S. Kordyjalik

Władze gminy Skąpe chcą przenieść szkołę podstawową w Niekarzynie do budynku w Radoszynie. Jest tam gimnazjum, które w czerwcu zakończy działalność. Niekarzymskiej szkoły bronią rodzice.

Zbigniew Woch, wójt gminy Skąpe przekonuje, że obiekt w Radoszynie jest najlepiej wyposażoną placówką oświatową w gminie i jest kilka powodów, dla których taka zmiana jest konieczna.

 

 

Rodzice związali komitet obrony szkoły w Niekarzynie. Uważają, że ich szkoła jest dobrą placówką oświatową, a jeśli są jakieś zaniedbania, to wynikają z faworyzowania przez władze gminy innych szkół.

 

 

Rodzice z Niekarzyna zarzucają też władzom gminy Skąpe brak konsultacji w sprawie zmian oświatowych. Co ciekawe, pomysł poparła Rada Pedagogiczna szkoły w Niekarzynie, przy jednym głosie sprzeciwu.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.