°C

Sala w Leśniowie Wlk. rośnie jak na drożdżach

fot. S. Kordyjalik
 

W bardzo dobrym tempie, przekraczającym plan wynikający z umowy, powstaje sala sportowa prze szkole w Leśniowie Wielkim. Sala, którą obecnie wykorzystuje placówka nadaje się jedynie do prostych zajęć fizycznych, nie ma natomiast mowy o przeprowadzeniu gier.

– Prace przy budowie sali gimnastycznej trwają od września i uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale także władze gminy cieszą się, bo wkrótce lekcje wychowania fizycznego będą na poziomie XXI wieku – mówi Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

 

 

Sala w całości wykonywana jest z gminnych pieniędzy. Samorząd Czerwieńska wystąpił o częściowe wsparcie inwestycji z pieniędzy pochodzących z rezerwy wojewody. W ubiegłym roku się nie udało, ale w ladze Czerwieńska w tym roku ponowiły prośbę.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku