°C

Szpitale dostały 15 mln na inwestycje

fot. A. Adaszyńska

Władze województwa przekazały dziś 15 mln złotych na ważne inwestycje w lubuskich szpitalach.

Najwięcej, bo aż 6 mln złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Jak wyjaśnia prezes placówki Jerzy Ostrouch, pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację budynku, w którym mieszczą się oddziały hematologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii:

 

Ponad 3,3 mln złotych na przebudowę budynku onkologii otrzymał też Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

– Skorzystają na tym przede wszystkim pacjenci, bo poprawią się tam zarówno warunki, jak i oferta leczenia – mówi prezes zielonogórskiego szpitala Marek Działoszyński:

 

Umowę na 2 mln złotych dofinansowania podpisała dziś także Katarzyna Lebiotkowska, prezeska Lubuskiego Centrum Pulmunologicznego w Torzymiu, gdzie powstanie już wkrótce pierwszy w naszym województwie ośrodek opieki geriatrycznej:

 

Marszałek Elżbieta Polak podkreśla, że polityka zdrowotna to jeden z priorytetów władz województwa – stąd m.in. milionowe dotacje przeznaczane na rozwój lubuskich szpitali. Jak zapowiada, przekazane dziś 15 mln złotych to nie koniec tego typu wsparcia:

 

Dodajmy, że oprócz szpitali w Gorzowie, Zielonej Górze i Torzymiu dotacje na swoje inwestycje otrzymały także szpitale dla psychicznie i nerwowo chorych w Międzyrzeczu i Ciborzu.

Milion złotych przeznaczono też na zakup nowych karetek dla stacji pogotowia ratunkowego w Gorzowie i Zielonej Górze.

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.