°C

Szpitale dostały 15 mln na inwestycje

fot. A. Adaszyńska
 

Władze województwa przekazały dziś 15 mln złotych na ważne inwestycje w lubuskich szpitalach.

Najwięcej, bo aż 6 mln złotych otrzymał Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Jak wyjaśnia prezes placówki Jerzy Ostrouch, pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację budynku, w którym mieszczą się oddziały hematologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii:

 

Ponad 3,3 mln złotych na przebudowę budynku onkologii otrzymał też Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.

– Skorzystają na tym przede wszystkim pacjenci, bo poprawią się tam zarówno warunki, jak i oferta leczenia – mówi prezes zielonogórskiego szpitala Marek Działoszyński:

 

Umowę na 2 mln złotych dofinansowania podpisała dziś także Katarzyna Lebiotkowska, prezeska Lubuskiego Centrum Pulmunologicznego w Torzymiu, gdzie powstanie już wkrótce pierwszy w naszym województwie ośrodek opieki geriatrycznej:

 

Marszałek Elżbieta Polak podkreśla, że polityka zdrowotna to jeden z priorytetów władz województwa – stąd m.in. milionowe dotacje przeznaczane na rozwój lubuskich szpitali. Jak zapowiada, przekazane dziś 15 mln złotych to nie koniec tego typu wsparcia:

 

Dodajmy, że oprócz szpitali w Gorzowie, Zielonej Górze i Torzymiu dotacje na swoje inwestycje otrzymały także szpitale dla psychicznie i nerwowo chorych w Międzyrzeczu i Ciborzu.

Milion złotych przeznaczono też na zakup nowych karetek dla stacji pogotowia ratunkowego w Gorzowie i Zielonej Górze.

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku