°C

Cisza zarządu województwa wokół mostu w Pomorsku

fot. archiwum Radia Zielona Góra

Samorządy Czerwieńska, Sulechowa i Zielonej Góry lobbują za budową mostu przez Odrę w Pomorsku. Miałaby to być przeprawa w ramach rządowego programu Mosty dla regionów. Samorządowcy wspólnie wystosowali pismo do zarządu województwa lubuskiego z prośbą o wsparcie inwestycji, bo mosty byłby elementem drogi wojewódzkiej nr 281. Niestety, na pismo, które wystosowano w sierpniu ubiegłego roku, do tej pory nie ma odpowiedzi.

– Wszystkie zainteresowane samorządy obiecują współfinansowanie inwestycji – zapewnia Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

 

 

Pozostałą część środków potrzebnych do budowy przeprawy, zarząd województwa, jako beneficjent, miałby pozyskać z programu Mosty dla regionów.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.