°C

Jak upamiętnić prezydentów? Będzie kompromis ponad podziałami?

fot. Janusz Życzkowski
 

Czy w Zielonej Górze powstanie skwer upamiętniający zamordowanego prezydenta Gdańska? A może wrócić do idei uhonorowania tragicznie zmarłych prezydentów Ryszarda Kaczorowskiego i Lecha Kaczyńskiego? O tych pomysłach dyskutowali na naszej antenie zielonogórscy politycy.

Adam Urbaniak z Platformy Obywatelskiej, mówił o pomyśle radnych Koalicji Obywatelskiej by jeden ze skwerów nazwać imieniem Pawła Adamowicza:

Grzegorz Maćkowiak z Prawa i Sprawiedliwości, pozytywnie odniósł się do pomysłu PO, jednocześnie zapowiadając złożenie wniosku o uhonorowanie pamięci o prezydencie Lechu Kaczyńskim:

Co na to władze miasta? Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry, zapowiedział wsparcie obu pomysłów:

Arkadiusz Dąbrowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, powiedział również, że zarówno Pawłowi Adamowiczowi, jak i prezydentom RP należy się pamięć:

Negatywnie pomysł Koalicji Obywatelskiej ocenia Sławomir Kowalski z Kukiz”15:

Przeciwnego zdania była Beata Tojza z Nowoczesnej. W jej ocenie warto upamiętnić postać prezydenta Gdańska:

Zapis całej rozmowy na rzg.pl.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku