°C

Komornik w szprotawskim ratuszu

Fot. Marek Turowski.
 

Komornik ponownie zapukał do drzwi szprotawskiego ratusza z prawomocnym nakazem zapłaty. Chodzi o dług na rzecz firmy wykonującej kanalizację miasta.

– To ponad 2 miliony złotych, które nie zostały zapłacone przez poprzednie władze samorządowe – powiedział Andrzej Stambulski przewodniczący Rady Miasta Szprotawa.
 
 
– Egzekucja tego długu doprowadzi gminę Szprotawa do skraju bankructwa – powiedział burmistrz Mirosław Gąsik.
 
 
Władze Szprotawy złożyły do Sądu Okręgowego w Poznaniu wniosek przeciw egzekucyjny i czekają na rozstrzygnięcie. Dodajmy, że dług Szprotawy wynosi 70 milionów złotych, podobna kwota to sprawy sądowe za, zdaniem wierzycieli niezapłacone rachunki oraz nakazy komornicze. Natomiast budżet gminy wynosi 90 milionów złotych. Przypomnijmy, że komornik zajął konta gminy prawie cztery lata temu

- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku