°C

Schronisko walczy o przetrwanie

 

Zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt z poważnymi problemami finansowymi. W 2018 roku placówka miała wiele nieplanowanych wydatków.

Pracownicy i wolontariusze walczyli z 4 epidemiami:

Mówił Marcin Michałowski, pracownik schroniska. Jeszcze dwa tygodnie temu, dług placówki wynosił około 150 tysięcy złotych. Udało się już spłacić zobowiązania za listopad:

Pracownicy schroniska na co dzień spotykają się z dużą życzliwością mieszkańców, firm i organizacji. Ostatnio wygrali w w ogólnopolskiej akcji DJ’ów „Animal-X-mas”. W facebook’owej ankiecie dostali najwięcej głosów i za zwycięstwo otrzymają około 2,5 tysiąca złotych. Mówi Sylwia Dobek, wolontariusz w schronisku:

Schronisko czeka również na sprzęt diagnostyczny. Dofinansowanie udało się uzyskać dzięki zwycięstwie w Budżecie Obywatelskim 2018:

Władze placówki apelują do mieszkańców o środki czystości, koce i karmę. Roczny koszt utrzymania schroniska to około 1,5 mln złotych, z czego 600 tysięcy złotych pochodzi z miasta.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku