°C

Reaktywacja „Szkoły Ćwiczeń” w Zielonej Górze

fot.:Pixabay

Organizowanie nauczycielskich praktyk dla studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego i podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli - to główne założenia "Szkoły Ćwiczeń", jaka powstaje właśnie w Zielonej Górze.

Inicjatorami projektu są władze miasta, które zdobyły na ten cel prawie 1,3 mln złotych z unijnego programu Wiedza – Edukacja – Rozwój.

Jak wyjaśnia Wioletta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry, „Szkoła Ćwiczeń” to swego rodzaju powrót do tego, co sprawdziło się już w mieście wiele lat temu:

 

Prof. Wojciech Strzyżewski, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego, uważa, że „Szkoła Ćwiczeń” to świetny pomysł na podniesienie kwalifikacji przyszłych nauczycieli.

Jak mówi, skorzystają na tym studenci z kilku wydziałów – nie tylko pedagogicznych:

 

W projekcie „Szkoła Ćwiczeń” weźmie udział pięć szkół podstawowych z Zielonej Góry oraz szkoły z Nietkowa i Leśniowa Wielkiego.

Jedna z nich, Szkoła Podstawowa nr 18, będzie tzw. placówką modelową, gdzie powstaną cztery nowocześnie wyposażone pracownie, w których przeprowadzone będą m.in. lekcje pokazowe i praktyczne ćwiczenia dla przyszłych nauczycieli.

– To dla nas spore wyzwanie, ale też duże wyróżnienie – mówi dyrektor szkoły Andrzej Brychcy:

 

Dodajmy, że – oprócz szkół, Uniwersytetu Zielonogórskiego i władz miasta – w projekcie biorą też udział Zielonogórski Ośrodek Kultury oraz Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie.

Posłuchaj pełnej relacji z inauguracji projektu, jaka odbyła się w Szkole Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze: 

 

 

 

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.