°C

Operacje w rozdzielczości 4K. Teraz to możliwe!

fot. Pixabay
 

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wzbogacił się o nowy sprzęt. Chodzi o wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny, jaki otrzymał oddział chirurgii klatki piersiowej.
Urządzenia poprawią komfort operacji i bezpieczeństwo operowanego, skróci się także czas pobytu pacjenta w szpitalu i jego rekonwalescencja.

Jak mówi prezes szpitala Marek Działoszyński, placówka medyczna będzie realizowała takie zabiegi, jako pierwsza w województwie lubuskim:

Doktor Roman Lewandowski, kierownik klinicznego oddziału chirurgii klatki piersiowej dodaje, że korzyści wynikające z zakupu sprzętu są ogromne, zarówno jeśli chodzi o wykonywanie operacji, jak i diagnostykę pacjentów:

Zestaw do videoterakochirurgii w technologii 4K, specjalistyczny ultrasonograf oraz zestaw do próżniowego gojenia ran kosztował ponad milion 300 tysięcy złotych.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku