°C

Nie być obojętnym na przemoc w rodzinie

redakcja gorzowska
 

W ciągu roku w Gorzowie zakładanych jest około trzystu „Niebieskich Kart”. To duża liczba, biorąc pod uwagę fakt, że ofiary przemocy w rodzinie są coraz bardziej świadome swoich praw, a z konsekwencji swoich zachowań zdaje sobie sprawę coraz więcej sprawców przemocy. O sposobach, jak problem w społeczeństwie zlikwidować, rozmawiali dzisiaj w Gorzowie uczestnicy konferencji pod nazwą „Pokonać przemoc”.

 – Najważniejsza jest profilaktyka – mówi Anna Sadzik z Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie:

 – Sprzymierzeńcem przemocy w rodzinie jest brak reakcji w najbliższym środowisku, dlatego w żadnym przypadku nie powinniśmy pozostawać obojętni – podkreśla młodszy aspirant Agata Kądziołka z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Jak dodaje, coraz częściej przemoc w rodzinie dotyka nie tylko dzieci czy dorosłych, ale i osoby starsze oraz schorowane:

Gorzowskie statystyki bezlitośnie obalają mit o przemocy w rodzinie, która ma zazwyczaj problemy finansowe. Obecnie tylko 15 procent gorzowskich rodzin, które mają założoną „Niebieską Kartę”, korzysta z pomocy materialnej GCPR-u. Reszta to dobrze usytuowani mieszkańcy, którzy stosują nie tylko przemoc fizyczną, ale też psychiczną, ekonomiczną czy seksualną.

Szerszy materiał:

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku