°C

Czekanie na most w Pomorsku

fot. archiwum Radia Zielona Góra

Sprawa budowy mostu przez Odrę w Pomorsku nabiera realnego kształtu. Burmistrzowie Sulechowa i Czerwieńska, do których dołączył prezydent Zielonej Góry wystosowali pismo do zarządu województwa, w sprawie budowy przeprawy mostowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 281.

– Chcemy, aby nasza przeprawa znalazła się w rządowym projekcie Mosty dla regionów i poparcie samorządu województwa jest niezbędne – mówi Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

 

 

Koncepcja budowy mostu przez Odrę obejmuje również budowę nowej drogi z obwodnicy Zielonej Góry do Pomorska, z pominięciem Przylepu i Czerwieńska. Po północnej stronie Odry droga biegłaby nadal po śladzie trasy nr 278 do Sulechowa, z uwzględnieniem budowy nowego węzła na drodze S3 (Sulechów Północ).

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.