°C

Czekanie na most w Pomorsku

fot. archiwum Radia Zielona Góra
 

Sprawa budowy mostu przez Odrę w Pomorsku nabiera realnego kształtu. Burmistrzowie Sulechowa i Czerwieńska, do których dołączył prezydent Zielonej Góry wystosowali pismo do zarządu województwa, w sprawie budowy przeprawy mostowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 281.

– Chcemy, aby nasza przeprawa znalazła się w rządowym projekcie Mosty dla regionów i poparcie samorządu województwa jest niezbędne – mówi Piotr Iwanus, burmistrz Czerwieńska.

 

 

Koncepcja budowy mostu przez Odrę obejmuje również budowę nowej drogi z obwodnicy Zielonej Góry do Pomorska, z pominięciem Przylepu i Czerwieńska. Po północnej stronie Odry droga biegłaby nadal po śladzie trasy nr 278 do Sulechowa, z uwzględnieniem budowy nowego węzła na drodze S3 (Sulechów Północ).

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku