°C

ABW: zatrzymany prezes firmy wyłudzającej VAT

 

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała w podwarszawskich Markach Wojciecha S., prezesa firmy, która wyłudzała podatek VAT. Firma handlowała paliwami płynnymi niewiadomego pochodzenia. Podejrzanemu grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że w materiałach zgromadzonych przez Agencje Bezpieczeństwa Wewnętrznego znajdują się dowody na to, że Wojciech S. był prezesem firmy pełniącej rolę tak zwanego słupa. „Firma ta dokonywała fikcyjnego obrotu towarem, a przy tym wystawiała faktury VAT, które służyły do wyłudzania podatku niezgodnie z przepisami” – powiedział rzecznik.

Jest to kontynuacja wcześniejszej sprawy, w ramach której zatrzymano dotychczas 8 osób. Grupa naraziła Skarb Państwa na straty w wysokości około 50 mln zł. 
Nadzór nad śledztwem ABW prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku