°C

Wypadek na S3. Kierowca zatrzymany

Fot. YouTube/TV Regionalna pl
 

Policjanci zatrzymali kierowcę autobusu, który przewożąc osoby z niepełnosprawnością, stracił panowanie nad pojazdem w okolicach Polkowic. Wiadomo, że w chwili wypadku mężczyzna był trzeźwy.

 Każdy z 48 pasażerów odniósł obrażenia, jedna osoba zginęła na miejscu. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podkreśla, że w tym przypadku bardzo istotna była pomoc psychologów, bo niemal wszyscy uczestnicy wypadku są niepełnosprawni intelektualnie:

To nie był wypadek, ale katastrofa w ruchu lądowym – tak określają wczorajszą akcję ratowniczą na drodze S3 przedstawiciele pogotowia ratunkowego. Szef legnickiej dyspozytorni pogotowia ratunkowego Paweł Halik podkreśla, że akcja wymagała współpracy ratowników z kilku powiatów:

W dolnośląskich i lubuskich szpitalach przebywa 21 pasażerów autobusu. Ostatnie działania straży pożarnej zakończyły się po godzinie 3.30.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku