°C

Stelmet słaby w obronie i przegrywa w Toruniu

fot. Jacek Białogłowy

Koszykarze Stelmetu ponieśli drugą porażkę w tym sezonie w PLK. Przegrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 89-93. Dodatkowo kontuzji doznał rozgrywający zielonogórzan Markel Starks.

Od początku meczu oba zespoły sporo rzucały, z obroną było nie najlepiej z obu stron i kibice  oglądali wymianę ciosów. W Stelmecie dobrą robotę pod koszem, w ataku, wykonywał Planinić, który ogrywał jak chciał Mbodja. U gospodarzy błyszczał Lowery. W każdym razie po zaciętych 10 minutach Stelmet prowadził 24-23.

W II kwarcie do 16 minuty było podobnie. Mecz na styk, a Stelmet prowadził 40-36. I od tego momentu coś się popsuło w grze zielonogórzan. Zaczęły się złe akcje w ataku, w obronie było dziurawo. W Polskim Cukrze z kolei szalał Lowery, a dołączył do niego Gruszecki i Stelmet nie ustał tego naporu! Końcówka kwarty to straty Koszarka i Savovića, trójki gospodarzy i do przerwy było 54-47 dla miejscowych.

W III kwarcie najpierw Polski Cukier uciekł na 60-50, a potem koncert zagrał Starks, który trafił 7 punktów z rzędu, trójkę dodał Zamojski i Stelmet przegrywał tylko 60-61 w 25 minucie. A potem znów powtórka z rozrywki i słabsza końcówka Stelmetu, a po 30 minutach 6-punktowa strata i wynik 70-64 dla torunian.

Na początku ostatniej kwarty groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Starks i pojechał do szpitala. Polski Cukier coraz wyraźniej prowadził i kontrolował wynik prowadząc cały czas różnicą 7-10 punktów. Jeszcze Stelmet szarpnął, zszedł nawet ba 87-90 w ostatnich sekundach, ale to było za mało. Torunianie dowieźli do końca wygraną, a o porażce zielonogórzan zdecydowało to, co działo się wcześniej – słaba gra w obronie, fatalna własna deska(rywale zebrali z niej aż 16 piłek!). No i jeszcze Stelmet ma jedną stratę – kontuzja Markela Starksa powoduje, że teraz jest w zespole tylko jeden rozgrywający – Łukasz Koszarek. Stelmet przegrał dziś w każdym razie 89-93. 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka