°C

Kolejne dotacje na sprzęt dla szpitali

Fot. Unsplash/Rawpixel
 

Władze województwa przekazały dziś 2,5 miliona złotych dotacji na zakup sprzętu i nowe inwestycje w największych lubuskich szpitalach.

Prawie 1,5 mln złotych z tej puli otrzymał Szpital Wojewódzki w Gorzowie, z czego cieszy się prezes placówki Jerzy Ostrouch:

Umowę na przyjęcie ponad milionowej dotacji podpisał dziś także prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Marek Działoszyński.

Jak mówi, dzięki temu wsparciu będzie można sfinansować kilka ważnych zakupów i inwestycji:

Marszałek Elżbieta Polak podkreśla, że tylko w tym roku władze województwa wsparły lubuskie szpitale kwotą ponad 20 mln złotych.

– Najwięcej dostały szpitale w Gorzowie i Zielonej Górze, bo aż 8 i 7 mln złotych – wylicza marszałek:

Oprócz milionowych dotacji dla szpitali, władze województwa lubuskiego chwalą się również finansowaniem programów profilaktycznych, które realizowane są także w tych placówkach.

To m.in. programy przeciwdziałania nowotworom piersi, szyjki macicy i jelita grubego, a także programy „Stop cukrzycy!” i „Zdrowe płuca Lubuszan”.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku