°C

Niepodległa w Bibliotece Herberta

Niepodległa w bibliotece.zdj. Izabela Patek
 

W bibliotece imienia Zbigniewa Herberta w Gorzowie można oglądać wystawę zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Eksponaty pochodzą ze zbiorów pana Stanisława, który od wielu lat działa w Gorzowskim Klubie Kolekcjonera.

Do obejrzenia ekspozycji zachęca Agnieszka Pospieszna z Biblioteki Herberta:

Autor wystawy organizuje tego typu wystawy, by pokazywać przede wszystkim młodemu pokoleniu relikty dawnych czasów:

Zdaniem profesora Pawła Leszczyńskiego, prezesa gorzowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego, organizowanie takich ekspozycji spełnia bardzo ważną rolę w kultywowaniu pamięci o przeszłości:

Wystawę można oglądać w Bibliotece imienia Zbigniewa Herberta do końca listopada w holu Biblioteki Zbigniewa Herberta w Gorzowie.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku