°C

Skwierzyna rozpoczyna budowę mieszkań komunalnych

fot. Zbigniew Bodnar
 

Dzięki przeprowadzce z najbardziej zniszczonych mieszkań komunalnych do nowych, zwolnią się lokale które będą przeznaczone na mieszkania socjalne.

Dzięki 40 procentowemu  dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego, gmina Skwierzyna  rozpocznie jeszcze w połowie roku budowę nowego bloku w którym znajdą się 22 mieszkania komunalne.
 

Dzięki przeprowadzce mieszkańców ze starych mieszkań komunalnych do nowo zbudowanych, zwolnią się tym samym stare mieszkania. A te gmina chce przeznaczyć na 30 mieszkań socjalnych – mówi burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia:
 Skwierzyna chce w przyszłych latach wybudować dwa kolejne bloki mieszkaniowe, co powinno niemal zlikwidować – dzięki przeprowadzce mieszkańców do nowych mieszkań –  problem braku mieszkań socjalnych.
 


- - - OGŁOSZENIE REDAKCJI - - -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku