°C

Oddadzą hołd Orlętom Lwowskim

Wojciech Kossak, Orlęta - obrona cmentarza
 

Jutro o godzinie 5 na rynku w Żarach odbędzie się uroczystość upamiętniająca setną rocznicę obrony Lwowa. Oddany zostanie hołd Orlętom Lwowskim, żołnierzom, którzy polegli w obronie Lwowa w 1918 roku. Uroczystość organizuje Kresowe Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich w Żarach.

– To właśnie 22 listopada 1918 roku o godzinie 5.00, porucznik, późniejszy generał Roman Abraham zawiesił biało-czerwoną flagę na odbitym z rąk Ukraińców lwowskim ratuszu – przypomina dr Krzysztof Kopociński, prezes Koła Tarnopolan przy KTTK:

źródło: KTTK Żary

Jutro o 5.00, dokładnie w 100 lat od zawieszenia biało-czerwonej na lwowskim ratuszu, na żarskim rynku spotkają się ci, którym ta rocznica nie jest obojętna. W asyście kompanii honorowej 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej odczytany zostanie lwowski apel pamięci, a na maszcie, wzorem tej sprzed stu lat, załopoce polska flaga.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku