°C

Pijani za kółkiem

lubuska policja
 

Kierowca sprawdza trzeźwość.

Od początku roku już 2 tysiące  300 kierowców zatrzymano za jazdę na „podwójnym gazie”. W ubiegłym roku lubuscy policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 2900 pijanych kierowców.

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.  Obligatoryjnie zasądzona jest grzywna w wysokości minimum 5000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.  

Przypominamy, że wszystkie komendy w Lubuskiem, a także komisariaty mają urządzenia do badania trzeźwości kierowców. Każdy może z nich skorzystać bezpłatnie oraz anonimowo.

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku