°C

Lubuskie na 100-lecie Niepodległej

autor: Piotr Wiśniewski
 

Tysiące gorzowian, wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem i władzami Gorzowa oraz przedstawicielami służb mundurowych, przeszli w marszu dla Niepodległej z kościoła przy ul. Żeromskiego na Plac Grunwaldzki.

Na Placu Grunwaldzkim, wojewoda podczas przemówienie, wspominał wielkich Polaków, którzy tworzyli Niepodległą w 1918 r.

Na dzisiejszą uroczystość prezydent Gorzowa, przyszedł ze zdjęciem swojego dziadka Antoniego. Dzięki między innymi jego bohaterstwu Polacy zdobyli Monte Cassino.

Punktualnie o godzinie 12.00, wszyscy zebrani na Placu Grunwaldzkim odśpiewali Hymn Państwowy. Wśród śpiewających były gorzowianki – Jadwiga Hołowiecka i Magda Dyłakowiec.

Oprócz wspólnego śpiewania Hymnu, podczas uroczystości wojewoda , przyjął również przysięgę od kadetów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie oraz obejrzał występy Zespołu „Mali Gorzowiacy”. 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku