°C

Sławskie obchody Święta Niepodległości

Fot. Marek Turowski.
 

W Sławie odbyły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed południem została odprawiona msza święta, którą celebrował ksiądz biskup Adam Dyczkowski.

Po nabożeństwie, na starym rynku, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej, poświęconej Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. – To bardzo dobra inicjatywa – powiedzieli licznie zgromadzeni mieszkańcy Sławy:
– To była nasza inicjatywa, a środki na budowę tego obelisku pozyskaliśmy z budżetu obywatelskiego – powiedzieli Stanisław Lisiecki i Marek Kliber z komitetu “Patriotyczna Sława”:
Po uroczystości, w sławskim kościele parafialnym, odbył się koncert pieśni patriotycznych.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku